Fiat Ducato - Uit liefde voor de motorhome [Terug]

Uit liefde voor de motorhome

Meer dan ooit bewijst Fiat over het ideale basisvoertuig voor motorhomes te beschikken. Van de gloednieuwe Ducato die in de SEVEL fabriek in het Italiaanse Atessa aan de Europese pers werd voorgesteld, is zelfs een specifieke versie ontwikkeld met een verlaagd chassis en een breder achterspoor.

Iedereen wist dat er wat op til stond bij Fiat, maar hoezeer je ook zocht op het internet, de resultaten bleven uit. De Italiaanse fabrikant heeft de nieuwe Ducato in de grootste geheimhouding ontwikkeld. Als marktleider op het vlak van basisvoertuigen voor motorhomes stond Fiat voor de uitdaging om de toenemende concurrentie het hoofd te bieden. En dat daar meer dan een facelift voor nodig was, is duidelijk. De nieuwe Ducato herneemt slechts 3% van de technologie van het huidige model en de ontwikkeling nam ruim drie jaar in beslag. Met de X250 zoals de nieuwe generatie in vaktermen wordt genoemd, is een investering gemoeid van 1100 miljoen euro. Het programma was dan ook tweeledig met een gewone bestelwagenuitvoering en een specifiek voor de motorhomesector ontwikkelde basis waarmee Fiat al zijn concurrenten opnieuw het nakijken geeft.

Cabine
Het is even wennen aan de nieuwe avant-gardistische look van de Ducato. De snuit wordt benadrukt door hoog oplopende koplampen waartussen een compacte motorkap is gemonteerd. Een immense radiatorgrille integreert zich in de driedelige bumper die bij ongeval de reparatiekosten tot een minimum moeten herleiden. In vergelijking met het vorige model werd de cabine 10 cm langer en 2,5 cm breder. In de praktijk merk je vooral de plaatswinst in de lengte die de zithouding ten goede komt. Van de 2,5 cm die de Ducato wint in de breedte, geniet je nauwelijks omdat die wordt ingenomen door de bredere handgrepen met geïntegreerde armsteun. Fiat vond ook een oplossing voor het windgeruis en de tocht die de cabinedeuren veroorzaakte. De bevestiging van de deuren werd herzien en het voorste raam is niet meer met rubbers in de deur

Deze campertest is aangeboden door www.kampeerwereld.com


Camper testen
Campers.nl biedt u een overzicht van de meest populaire campers en kampeerautotesten. Hieronder vindt u ondermeer de volgende campertesten: Adria, Adriatik, Arca, Burstner, Carthago, Challenger, City Van, Dethleffs, Elnagh, Eriba, Eura, Fiat Ducato, Ford, Giottiline, Hobby, Home-Car, Hymer, La Strada, LMC, Mc Louis, Mercedes, Mobilvetta, Pilote, Rapido, Rimor, Roller, Sharky, Sunlight, Tikro, Weinsberg. Tevens wordt er informatie gegeven over de soort campers: integraal, bus model, alkoof en half-integraal. Verder kunt u op campers.nl bekijken hoeveel uw verzekeringspremie voor uw nieuwe camper kost.

Adria: koploper (Adria) Geslaagde facelift (Ford)
Adriatik Coral Sport S574 SP (Adriatik) Giottiline blijft verrassen met subliem design (Giottiline)
Elegant op master (Arca) Een beduchte concurrent (Hobby)
Arca P695 GLM (Arca) Hobby presenteerd Siesta Exclusive (Hobby)
Burstner Delfin Performance 625 (Bürstner) Belg met Europese ambitie (Home-Car)
Bürstner Travel Van Innovatieve kleine! (Bürstner) Hymer B SL 660 (Hymer)
Burstner Privilege T710 (Bürstner) INNOVATIE ten top (Hymer)
offensief in het instapsegment (Bürstner) Itineo SB 720 (Itineo)
Sympathieke instapper (Bürstner) La Strada Regent L (La Strada)
Bürstner mikt op semi-integraalsegment (Bürstner) Laika Kreos 5001: het luxe superlatief (Laika)
Bürstner: de cirkel is rond (Bürstner) LMC herdefinieert modelreeksen (LMC)
Bürstner Quadro: Semi-integraal sensatie (Bürstner) McLouis: Tandy steekt een tandje bij (Mc Louis)
Carthago: superieur design met Designa (Carthago) Het superlatief (Mercedes)
Carthago Chic I47 (Carthago) Mobilvetta Nazca H11S (Mobilvetta)
Challenger Mageo 129 (Challenger) CityVan Stadsmus (Pilote)
Challenger herziet interieurfilosofie (Challenger) Pilote herschikt gamma (Pilote)
City Van verrruimt aanbod (City Van) Pilote Reference G680DG (Pilote)
Dethleffs rijzende ster aan het firmament (Dethleffs) Haute couture (Rapido)
Dethleffs Advantage T 6501 B (Dethleffs) Rapido: semi-integraal met hefbed (Rapido)
Sunlight: de motorhome aan lightprijs (Dethleffs) Rimor Superbrig 688 TC (Rimor)
Jubivan: het jubileumvoertuig van Dethleffs (Dethleffs) Roller Team Granduca Garage P (Roller)
Elnagh Super D 111c (Elnagh) Sharky L5 Basic instinct (Sharky)
Eriba: gaat in de aanval (Eriba) Sunlight verruimt aanbod (Sunlight)
Eura Mobil: comeback in de koningsklasse (Eura) Tikro: klein maar fijn (Tikro)
Eura Mobil: verbeterde technologie (Eura) Tikro Beloftevolle debutant! (Tikro)
Eura Mobil Terrestra T 700 EB (Eura) Weinsberg Imperiale V (Weinsberg)
Uit liefde voor de motorhome (Fiat Ducato) Weinsberg Imperiale 690 MQ (Weinsberg)